Rodinná pivnica Georgina

Majiteľ: Géza Nagy  dscn3182
   
Adresa pivnice: Mierova 63, 946 03 Kolárovo
   
GPS  súradnice: S 47° 45.527', V 17° 59.846' 
Tel: 0905 386 706
E-mail:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Web:

www.georginavino.sk  

     
Charakteristika: Naša mladá pivnica sa nachádza v Kolárove. Vinice máme v strekovskej oblasti, kde je ílovitá, silne zásaditá pôda s vysokým obsahom vápnika. Vďaka zloženiu pôdy a mikroklíme sú strekovské vína minerálne s výrazným obsahom kyselín.
Cieľom našej pivnice je výroba jedinečných vín, ktoré vyrábame modernou ale aj tradičnou metódou. Krása a vlastnosť všetkých vín sa vytvára rukou vinára. Naše vína dozrievajú v antikorových nádobách ale aj v nových drevených sudoch v závislosti od odrody a ročníka. Pri výrobe našich vín je cieľom vyrábať vína terroirového charakteru. Tieto vína pripravujeme bez použitia prídavných preparátov. Veríme, že zdravé a pekne dozreté hrozno postačí na to, aby sme pripravili chutné víno prírodného charakteru.
Našou špecialitou je aj výroba rôznych druhov domácich syrov. V ponuke máme čerstvé farmárske, polotvrdé, mäkké syry, syry dozrievané v pivnici, nátierkové a nakladané syry plesňové-camembert, rokfort, syry s ružovou plesňou, syry s uhlím a bielou plesňou, ako aj syry namáčané v červenom víne dozrievané v pivnici. V ponuke máme samozrejme aj mozzarelu, parenicu či fetu s rôznymi bylinkami. 
     
Odrody: Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Dievčie hrozno, Muškát moravský, Chardonnay, Frankovka modrá, Svätovavrinecké, Alibernet, Merlot, Dunaj